"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

YENİ ÇIKTI !

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Wednesday, March 23, 2016

Palmira'da çember daralıyor (Hediye Levent-Sputnik News)

Suriye ordusu, geçen yıl mayıs ayında IŞİD'in eline geçen UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'ndeki Palmira Antik Kenti'nin de yer aldığı Tedmür ilçesini geri almak için baskıyı iyice yoğunlaştırdı.

Sputnik'e bilgi veren askeri kaynaklar, Suriye ordusu ve müttefiklerinin Tedmür'ün geri alınması için yoğun bir askeri operasyon yürütüldüğünü aktarırken, ilçe merkezine 2 kilometre uzaklıkta olduğunu kaydetti. Kaynaklar, "İlçenin kısa süre içinde geri alınabileceğini" savundu.
Saha kaynakları da Suriye ordusunun ilçeye hakim tepelerin ve onu Humus ve Şam'a bağlayan karayollarının kesiştiği bölgeyi ele geçirdiğini aktardı. Aynı kaynaklar, Suriye ordusunun Tedmür içindeki Palmira antik kentine bir kilometreden az bir mesafeye ulaştıklarını kaydetti.