"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

Lübnan Marunîleri / Yasin Atlıoğlu

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Tuesday, February 28, 2017

ÖSO ve Suriye ordusunun El Bab yakınlarındaki çatışmasını Rusya durdurdu- Sputnik News

Rusya, Suriye ordusu ile ÖSO arasında yaşanan çatışmalarda bir kez daha arabuluculuk görevi üstlendi. Tadef'de yaşanan çatışma bu sayede durduruldu.

Suriye'nin kuzeyinde El Bab kasabası yakınlarında Türkiye'nin Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında desteklediği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile Suriye ordusu arasında önceki gece yaşanan çatışmayı, Rusya'nın bir kez daha devreye girerek durdurduğu belirtildi.

ÖSO VE SURİYE ORDUSU'NDAN KARŞILIKLI SUÇLAMALAR

Suriye hükümet güçlerinden bir kaynak Reuters'a verdiği demecinde, El Bab'ın dört kilometre güneyinde yer alan Tadef köyünde pazar gecesi yaşanan çatışmayı, Rusya'nın arabuluculuğunun sonlandırdığını söyledi.
Yine Reuters'e bilgi veren muhalif bir yetkili, muhaliflerin, El Bab'a ilerlemek istemeleri nedeniyle hükümet güçlerine ateş açtığını söyledi. Yetkili, Türk askerlerinin çatışmada yer almadığını belirtti.