"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

YENİ ÇIKTI !

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Saturday, June 03, 2017

Astana görüşmelerinin yeni turu 12-13 Haziran'da- Sputnik News

Suriye'nin Rusya Büyükelçisi Riyad Haddad, Astana görüşmellerinin bir sonraki turunun 12-13 Haziran'da gerçekleşeceğini ve Şam heyetinin de davet aldığını ifade etti.

Sputnik'e konuşan Haddad, "12-13 Haziran'da gerçekleşecek Astana görüşmelerinin yeni turuna katılım için davet aldık" dedi.
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, 5.'si gerçekleşecek Astana görüşmelerinde Suriye'deki ateşkesin garantörü Rusya, Türkiye ve İran'ın yer alacağını belirtmişti.
Bogdanov görüşmelerde ayrıca Suriyeli silahlı muhalifler, Suriye hükümeti temsilcileri ve gözlemci olarak Ürdün, ABD ve BM'nin yer alacağını aktarmıştı.
Kazakistan'ın başkenti Astana'daki görüşmeler daha önce 23-24 Ocak, 15-16 Şubat, 14-15 Mart ve 3-4 Mayıs'ta gerçekleştirilmişti.
Görüşmelerin son turunda garantör ülkeler arasında Suriye'de 4 güvenli bölge oluşturulmasına yönelik anlaşma imzalanmıştı.