"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

YENİ ÇIKTI !

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Friday, June 09, 2017

Katar'dan 4 Arap ülkesinin 'terör listesine' ret- BBC Türkçe

Katar; Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn'nin yayımladığı "terör listesini" reddetti. Katar yetkilileri "terörle bu ülkelerden fazla mücadale ettiklerini" söylüyor.
Listede, Katar'da oldukları belirtilen Müslüman Kardeşler hareketinin ruhani lideri Yusuf el Karadavi'nin de aralarında bulunduğu 59 kişi ve 12 kurum yer almıştı.
Katar hükümetinin fonladığı iki yardım kuruluşu da listedeydi.
Katar hükümetinin yayımladığı açıklamada "Suudi Arabistan Krallığı, Bahreyn, Mısın ve BAE'nin yayımladığı 'terörün finansmanı izleme listesi' bir kez daha aslında hiçbir temeli olmayan iddiaları bir kez daha güçlendirmeye çalışıyor. Terörle mücadeledeki pozisyonumuz, bu ortak bildirinin bazı imzacılarından daha güçlüdür ve bu gerçek bildirinin yazarlarınca işlerine geldiği gibi görmezden gelinmiştir" dedi.