"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

YENİ ÇIKTI !

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Saturday, June 10, 2017

Suriye Demokratik Konseyi: Suudi Arabistan ile işbirliğine hazırız- Al-Masdar News

Suriye Demokratik Konseyi Eş Başkanı İlham Ahmed; Suudi Arabistan merkezli Al-Riyadh’a verdiği demeçte, Suriye’de barış ve istikrarın sağlanması konusunda Suudileri destekleyici rolüne dikkat çekti ve ”Milliyetçilikten ve mezhepçilik uzak bir demokratik Suriye inşa etme konusunda Suudilerle işbirliğine hazırız” dedi.

Katar’ın Suriye’de krizi çözmek için oynadığı rolü sorulması üzerine Ahmed, ”birçok bölgesel devletin krizi çözmek için olumlu rolleri olmuştur bunlardan biri de Katar’dır.Ancak Katar’ın, diğer muhalif gruplara destek vermesi muhalefetin bölünmesine yol açtı ve Suriye’de aşırılık ve terörizmin yayılmasına sebep oldu.” ifadesinde bulundu.

İran ile ilgili sorulan soruya ise, ” Suriye’de ulusal ve mezhebi projelerin yeri yoktur. Bu yönde herhangi bir çatışmanın Suriye toplumu ve aynı zamanda Suriye rejimi için olumsuz sonuçlar doğuracaktır.” diyerek cevap verdi.