"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

YENİ ÇIKTI !

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Thursday, August 25, 2016

Cerablus'a yeni tank sevkiyatı- Al-Jazeera Turk

Cerablus bölgesinde IŞİD'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında Özgür Suriye Ordusu üyeleri, Cerablus'un kontrolünü ele geçirdi. Operasyonun ikinci gününde, bu sabah Türkiye'den Suriye'ye yeni tank ve iş makinası sevkiyatı yapıldı.

Dün sabaha karşı başlatılan 'Fırat Kalkanı' harekatı ikinci günde de devam ederken, bu sabah Cerablus bölgesine tank sevkiyatı yapıldı. Karkamış'ta konuşlu birliklerden bu sabah saat 09.30'da, 10 tank daha sınırı geçerek Suriye topraklarında ilerledi. Tanklarla birlikte iş makinelerinin de Cerablus yönüne ilerlediği görüldü.
Cerablus, ÖSO'nun kontrolünde
Anadolu Ajansı'nın haberine göre ÖSO üyeleri, dün akşam TSİ 19.00 civarı ilçe merkezine girmeye başladı. Kısa süre sonra ilçe merkezinin ÖSO kontrolüne geçtiği bilgisi geldi.
Harekât sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri'nde can kaybı olmadı, çatışmalarda 1 ÖSO mensubu öldü. Üç yaralı, tedavi edilmek üzere Kilis ve Gaziantep'e götürüldü. ABD de operasyona havadan destek verdi.
Reuters'a konuşan Suriyeli muhalif komutan, IŞİD'lilerin çoğunun Cerablus'tan çekildiğini, teslim olan örgüt üyeleri olduğunu söyledi.