"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

YENİ ÇIKTI !

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Saturday, August 20, 2016

Suriye: PYD Haseke'de devlet kurumlarına saldırıyor, pamuk ve petrol çalıyor, gerekli karşılığı verdik!- T24

Suriye, Haseke’de PYD’yi vurmasına ilişkin açıklama yaptı. Ordu ve Silahlı Kuvvetler Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada Suriye Ordusu'nun gerekli ve uygun karşılığı verdiğini belirtildi. Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, haberi duyururken, PYD yerine PKK’nın askeri kanadı ifadesini kullandı. Açıklamada, Haseke’de devlet kurumlarına saldırıların olduğu, petrol ve pamuk çalındığı gibi suçlamalar da yer aldı.
SANA’da yayımlanan haber şöyle:
PKK’nin askeri kanadı asayiş güçlerinin son zamanlarda Haseke’de devlet kurumlarına saldırma, petrol ve pamuk gasp edip çalma, öğrencileri sınavlarından men etme, güven içinde yaşayan savunmasız sivil insanları kaçırmakla birlikte Haseke ve kırsalında kaos ve istikrarsızlığı yayma gibi provokatör eylemlerini tırmandırdığını belirtti.
SANA’nın da bir nüshasını aldığı askeri bülteninde Genel Komutanlık; asayiş güçlerinin son olarak Haseke Kentini çembere almaya çalışması ve kente top, havan ve tank mermileri ile bombardımana tutmalarına ilaveten askeri mevkilere saldırılarda bulunduklarına vurgu yaparken, bu saldırılar sonucunda sivil vatandaşlar ve askerlerin saflarında bir dizi şehit ve yaralının düştüğüne dikkat çekti.