"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

YENİ ÇIKTI !

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Saturday, August 20, 2016

IŞİD, Menbic’den nasıl güvenle çıkarıldı- YDH

YDH- ABD askeri danışmanlarının komutası altında Haziran başında başlayan Menbic operasyonu, kentin Suriye Demokratik Güçleri tarafından ele geçirilmesiyle sona erdi.

Yaklaşık iki ay boyunca tüm yönlerden kuşatma altında tutulan Menbic’de IŞİD militanları ciddi bir kayıp vermeden kenti teslim etti.

Menbic’den Cerablus’a açılan geçiş koridoruyla kentten güvenli bir şekilde ayrılması sağlanan IŞİD’in aralarında tankların ve zırhlı araçların da olduğu 120 araçlık konvoyla çıkış yaptığı bildirildi.

Ulaşan haberlere göre 175 IŞİD militanı, kentten çıkarken 2 bini kendi aile üyeleri olmak üzere yaklaşık 3 bin sivili canlı kalkan olarak kullandı.

Teröristler kentten çıkarken sadece ağır silahlarını değil, fırın malzemeleri ile jeneratörler ve diğer sosyal yaşam teçhizatını da beraberinde götürdü.