"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

YENİ ÇIKTI !

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Wednesday, April 12, 2017

BMGK’da 4’üncü İdlib tasarısı- Al-Jazeera

Daha önce üzerinde uzlaşma sağlanamayan, Suriye'deki kimyasal silah saldırısıyla ilgili 3 karar tasarısından sonra ABD, İngiltere ve Fransa, bu saldırıyı kınayan ve saldırının soruşturulmasını isteyen "revize edilmiş" bir karar tasarısını daha Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne sundu.

ABD, İngiltere ve Fransa, Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen kimyasal silah saldırısını kınayan ve saldırının soruşturulmasını isteyen "revize edilmiş" karar tasarısını, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) yeniden sundu.

İngiltere'nin BM Daimi Temsilcisi Matthew Rycroft, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Birleşik Krallık, ABD ve Fransa'nın İdlib'deki saldırıyı kınayan ve saldırının soruşturulmasını isteyen "revize edilmiş" BMGK karar tasarısını üyelere yeniden dağıttıklarını bildirdi. 

Rycroft, Suriye'de sürdürülebilir barışı sağlayacak siyasi sürecin başlatılması için BMGK'nın bütün üyelerine bu tasarıyı desteklemeleri çağrısında bulundu. 

İdlib kentinde yaklaşık 100 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından BMGK'ya üç karar tasarısı sunulmuştu.