"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

Lübnan Marunîleri / Yasin Atlıoğlu

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Wednesday, April 12, 2017

Moskova'da Lavrov-Tillerson görüşmesi- Al-Jazeera

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, Rus mevkidaşı Lavrov ile Moskova’da bir araya geldi. ABD’nin İdlib’de kimyasal saldırıyla suçladığı Esed rejimini hedef almasıyla gerilen ilişkilerin ardından gerçekleşen zirve öncesinde açıklama yapan iki bakan da dürüst bir görüşme gerçekleştirmeyi beklediklerini söyledi. Rus Bakan Lavrov, Tillerson'a “Sizin, ABD’nin ve yönetimin gerçek niyetlerini anlamak bizim için önemli” dedi.

Rex Tillerson, ABD Dışişleri Bakanı olarak ilk kez gittiği Moskova’da Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir araya geldi. Görüşme başında basının karşısına çıkan iki bakan da dürüst bir görüşme gerçekleştirmeyi beklediklerini söyledi.

Tillerson, “Çok açık, samimi, dürüst bir görüşmeyi dört gözle bekliyorum. Böylece bundan sonraki ABD-Rusya ilişkisini daha iyi tanımlayabiliriz” ifadesini kullandı. Lavrov da “Sizin, ABD’nin ve yönetimin gerçek niyetlerini anlamak bizim için önemli” dedi.

ABD’nin Şayrat Hava Üssü'ne saldırısının kanunsuz olduğunu söyleyen Lavrov, ABD’nin Suriye’ye tekrar saldırmasına izin verilmemesinin kendileri için önemli olduğunu vurguladı.