"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

Lübnan Marunîleri / Yasin Atlıoğlu

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Wednesday, April 19, 2017

Lavrov: Rusya için Suriye’de tek bir çözüm planı var- Sputnik News

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye’de bir çözüm planı bulunduğunu ve bunun Washington’da değil, New York’ta BM Güvenlik Konseyi’nde kabul edildiğini vurguladı.

Abhazya'nın başkenti Suhum'da Devlet Başkanı Raul Hacımba ile ortak basın toplantısı düzenleyen Lavrov'a geçen hafta Moskova'ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'la Washington'un Suriye planını istişare edip etmediği soruldu.
Lavrov, "Bizim için bir çözüm planı var. Bu plan, Washington'da değil, BM Güvenlik Konseyi'nde kabul edilen 2254 sayılı karar. Karar, barışçıl çözümün tüm yönlerini ‘Suriye'nin kaderini sadece Suriyeliler tayin edebilir' ilkesi temelinde belirtiyor" dedi.
'2254 SAYILI KARARIN ALTERNATİFİ OLMADIĞINA İNANIYORUM'
Tillerson ile Suriye'deki durumu detaylı olarak ele aldıklarını da kaydeden Lavrov, Rusya ve ABD'nin 2254 sayılı kararı adil bir şekilde uygulamaktan başka bir alternatifi olmadığına inandığının altını çizdi.