"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

YENİ ÇIKTI !

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Friday, April 14, 2017

Moskova'da 3'lü Suriye zirvesi: ABD'nin saldırısı tekrarlanırsa ciddi sonuçları olur- Sputnik News

ABD'nin Suriye'yi vurması sonrasında, Suriye ve İranlı mevkidaşlarıyla ilk kez bir araya gelen Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Moskova, Tahran ve Şam, ABD'nin Suriye'nin egemenliğine saygı duyması gerektiğini düşünüyor" ifadelerini kullandı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriyeli mevkidaşı Velid Muallim ve İranlı mevkidaşı Muhammed Cevad Zarif ile ABD'nin İdlib'deki kimyasal saldırı iddialarını gerekçe gösterip Humus yakınlarındaki Şayrat hava üssünü Tomahawk füzeleriyle vurmasının ardından ilk kez bir araya geldi.

'BU SALDIRGANLIK EYLEMİ, REJİMİ DEĞİŞTİRMEYE YÖNELİK'
Rusya'nın başkenti Moskova'da gerçekleştirilen görüşmenin ardından Muallim ve Zarif'le birlikte kameralar karşısına geçen Lavrov, ABD'nin Suriye'ye yönelik saldırısını 'saldırganlık eylemi' ve 'uluslararası hukukun ihlali' olarak gördüklerini yineledi.
Lavrov, "Bu saldırganlık eylemi, barış sürecini baltalamaya ve rejimi değiştirmeye yönelikti. Bu girişimler başarıyla sonuçlanmayacak" diye de ekledi.
Hem Moskova'nın hem de Şam ve Tahran'ın, Washington'ın 'Suriye'nin egemenliğine saygı duyması gerektiğini düşündüğünün' altını çizen Lavrov, "ABD ve müttefiklerinin Suriye'nin egemenliğine saygı duyması ve 7 Nisan'da meydana gelen olayın tekrarlanmaması konusunda ısrarcıyız. Zira böyle bir eylemin tekrarlanması, hem bölgesel hem de küresel güvenlik bakımından çok ciddi sonuçlar doğurur" ifadelerini kullandı.