"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

YENİ ÇIKTI !

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Thursday, April 27, 2017

Rusya’dan İsrail’e tepki- Al-Jazeera Turk

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Şam'ın uluslararası havalimanına yakın bir bölgede gerçekleşen patlamadan dolayı İsrail’i eleştirdi.

İsrail’in Şam'ın uluslararası havalimanına yakın bir bölgede gerçekleştirdiği patlama, Moskova’nın tepkisini çekti.

Basın toplantısı düzenleyen Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, İsrail ve diğer ülkelerin bölgedeki gerilimi artıracak eylemlerde bulunmaması gerektiğini ifade etti. İsrail saldırısını eleştiren Peskov, bütün devletlere Esed rejiminin egemenliğine saygı göstermeleri çağrısında bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova da düzenlediği başka bir basın toplantısında diğer devletlerin Suriye topraklarında düzenlediği saldırıların uluslararası hukuka uymadığını savundu.

İsrail’den dolaylı üstlenme

27 Nisan’da Suriye'nin başkenti Şam'ın uluslararası havalimanına yakın bir bölgede büyük bir patlama gerçekleşti. Suriye resmi haber ajansı Sana, patlamanın İsrail'in hava saldırısı sonucu gerçekleştiğini duyurdu. İsrail İstihbarat Bakanı İsrael Katz da "Suriye’deki hadisenin, Tahran’ın Suriye üzerinden Hizbullah’a gelişmiş silah ulaştırmasını engellemek üzere kurulu olan İsrail politikasıyla tamamen uyuştuğunu teyit edebilirim" sözleriyle saldırıyı dolaylı olarak üstlendi.