"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

YENİ ÇIKTI !

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Tuesday, May 02, 2017

FBI’dan IŞİD’e ‘gelin gitti’- Sputnik News

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) çalışanı bir kadının, soruşturmakla görevli olduğu üst düzey IŞİD militanı ile 2014 yılında Suriye’de evlendiği ortaya çıktı.

NN International’ın ortaya çıkardığı skandalın başkahramanı 2011 yılında FBI’da tercüman olarak çalışmaya başlayan Daniela Greene.
Çekoslovakya’da doğan, ardından da Almanya’ya taşınan Greene, daha sonra bir ABD’liyle evlenerek bu ülkeye yerleşti. Akademik eğitimini ABD’de tamamlayan Greene, FBI’da çalışmaya başladıktan üç yıl sonra Detroit ofisine atandı ve burada kayıtlarda ‘Individual A’ olarak geçen bir IŞİD militanını takiple görevlendirildi.
Mahkeme kayıtları ve gazete haberlerini inceleyen CNN International’a göre, Individual A olarak anılan kişi, 2013 yılında Suriye’ye giderek IŞİD’e katılan Almanyalı rapçi Denis Cuspert’ti
https://tr.sputniknews.com/abd/201705021028307270-fbi-isid-greene-cuspert/