"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

YENİ ÇIKTI !

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Wednesday, May 10, 2017

Yıldırım'dan ABD'ye YPG cevabı: Durumumuz net, kafa karışıklığımız yok- Sputnik News

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Savunma Bakanı James Mattis'in "YPG endişelerini gidereceğiz" açıklamasına yanıt olarak "Türkiye'nin bu konudaki durumu nettir, kafa karışıklığı yoktur" dedi.

İngiltere ziyareti öncesi konuşan Başbakan Binali Yıldırım, ABD'nin YPG'yi silahlandırma kararı sonrası Türkiye'den yükselen tepkiler üzerine Savunma Bakanı James Mattis'in yaptığı "Endişelerinizi gidereceğiz" açıklamasına yanıt verdi. Yıldırım şu ifadeleri kullandı:
"Türkiye'nin bu konudaki durumu çok nettir. Düşüncesinde herhangi bir kafa karışıklığı yoktur. Türkiye bölgede PKK'nın bir başka terör örgütü DEAŞ'a karşı kullanılmasına karşıdır. Bunu net bir şekilde muhataplarımıza söyledik. Sonra o terör örgütü de sizin başınıza bela olur. Bunu ABD de çok iyi bilmektedir. PKK'ya doğrudan ve dolaylı yardım anlamına gelecek girişimleri bizim kabul etmemiz söz konusu değil. ABD ve Türkiye önemli iki ortaktır. Stratejik düzeydeki ilişkilerimiz ile terör örgütleri arasında ABD'nin tercih yapma cihetine gitmesini düşünmüyoruz. Türkiye'nin hassasiyetlerinin dikkate alınacağınin altı çizilmiştir. Bölgede terörle mücüdele edilecekse Türkiye bunu en güzel şekilde yapıyor. Aksi karar olursa tabii ki bunun doğuracağı sonuçlar var, ABD için de olumsuz bir netice ortaya çıkacaktı