"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

Lübnan Marunîleri / Yasin Atlıoğlu

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Friday, October 21, 2011

Suriye ve Türkiye Arasında Belbele Yaratmaya Çalıştık- SANA Türkçe


...Lübnan Üzerinden Silah İçin 1 Milyon 200 Bin SL

Bu aşamadan sonra, nasıl silah temin edebiliriz diye düşünmeye başladık. Abdülhadi, kendisine bir yerden para geleceğini söyledi. bir süre sonra kendisine Lübnan tarafından 1 Milyon 200 Bin SL ulaştı. Ondan sonra Telbise’de silah tüccarı olarak tanınmış Ebu Accac’tan, Hilmiye ailesinden bir de Eyüp ailesinden silah satın aldık.

Aldığımız silahlar, 7 kaleşnikof otomatik silah ve 3 pompalı tüfek idi.

Polis Arabasına Saldırı

Bir gece saat 12 civarı Abdülhadi bizlerden bir eylem gerçekleştirmek için çıkmamızı istedi. Abdülhadi, Mahir ve Alaa bir araca, el-Ukeydi ile ben de başka bir araca bindik. Her iki araç da, biri beyaz diğeri siyah renkte olan Kia Rio marka idi.

Anayola çıkmadan önce bizlerden durmamızı istediler. Onlar yola, Ğacar yol ayırımına doğru devam ettiler. Saat 1’e doğru kurşun ve roket sesi işittik. Abdülhadi döndüğünde bizlere Ğacar kavşağında bir polis aracına RPG ile saldırdıklarını söyledi.

Hedef Suriye ile Türkiye Arasında Belbele Yaratmak

Gösteriler esnasında yolları tekerlek lastikleriyle kapatıyorduk. Zira Telbise yakınlarında uluslar arası yolu yaklaşık 5 defa kapattık. Bir Türk otobüsüne ateş açtık. Bununla de Suriye ile Türkiye arasında belbele yaratmayı hedefliyorduk. Çünkü bu yol, Suriye’ye gelen Türk araçların en çok kullandığı yol idi.

Kızları Kaçırıp Tecavüz Ettikten Sonra Öldürüyorlar

Abdülhadi ile Mahir, Kia Rio marka bir araçla çıkıyor ve kız kaçırıyorlardı. Cebburin’den (bölgesinden) iki, el-Meşrefe’den (bölgesinden) iki ve Üm Şerşur’dan (bölgesinden) bir kız kaçırdılar. Bu kaçırma eylemleri arasında zaman açısından farklılık vardı. Kızları kaçırıp onlara tecavüz ediyorlardı. Daha sonra bir tarlaya götürüp öldürüyorlardı.

500 Silahlı Terörist Halkı Tehdit Ediyor

Cuma günleri namazdan önce Telbise’de yaklaşık 500 silahlı çıkıyor, insanları gösterilere çıkmaları için tehdit ediyordu. Gösteriler başladıktan sonra kimi silahlılar göstericilerin arkasında ilerlerken, kimileri de göstericilerin yan tarafında yürüyordu.

Göstericilerin Üzerine Ateş Açılıyordu

Her gösteriden sonra işyerlerine saldırılıyor, yakma ve yağmalama yapılıyordu. Bununla, yine güvenlik güçlerini suçlamak hedefleniyordu.

Aynı zamanda göstericilerin de üzerine arkadan kasıtlı olarak ateş açılıyordu. Yaklaşık on gösterici bu şekilde öldü. Bununla hedeflenen hem güvenlik güçlerini itham etmek hem de belbele yaratmaktı.

Hırsızlık ve Haraç

Abdülhadi’nin grubu, hırsızlık ve kaçırma eylemleri düzenliyordu. İşinden dönen Süheyl Mutsu adlı kişiyi kaçırdılar ve 1 Milyon SL fidye istediler. Meblağı aldıktan sonra onu serbest bıraktılar.

Yine bu grup Mekremiye bölgesinden 25 koyun çaldı. Yine, çoğu yerden haraç alıyorlardı. Mesela artezyen açtıracak olan şahıs kendilerine 10 bin SL vermek zorunda idi. Bunların dışında üç tane de araç çaldılar.