"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

YENİ ÇIKTI !

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Thursday, March 09, 2017

De Mistura: Cenevre müzakereleri 23 Mart'ta- Al-Jazeera Turk

BM Suriye Özel Temsilcisi de Mistura, Cenevre'deki Suriye barış görüşmelerinin bir sonraki turunun 23 Mart'ta başlayacağını açıkladı. Bu tarihten önce Suriyeli tarafların 14-15 Mart’ta Astana’da görüşmesi planlanıyor.

Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, 23 Şubat-3 Mart arasında İsviçre'nin Cenevre kentinde  yürüttüğü Suriye barış görüşmeleriyle ilgili BM Güvenlik Konseyi’ne bilgi verdi. Konsey'deki toplantı sonrası gazetecilere açıklama yapan de Mistura, bir sonraki müzakere turunun 23 Mart'ta başlayacağını açıkladı.

De Mistura, Cenevre'de 9 gün süren 4. tur görüşmelerinden "mucize" beklemediklerini ancak "hiç kimsenin masadan ayrılmadığını ve asla tahmin edilemeyen bir başarı sağladıklarını" söyledi

Tarafların ilk kez aynı odada bir araya geldiğini ve çözüm konusunda ciddi olduklarını belirten de Mistura, bir sonraki turda 4 ana konunun olacağını, bunların; yönetim, yeni anayasa, seçim ve terörle mücadele olduğunu belirtti.