"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

Lübnan Marunîleri / Yasin Atlıoğlu

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Monday, November 20, 2017

Suriye müzakereleri için yeni komisyon hazırlığı- Eş-Şark El-Avsat

Önümüzdeki perşembe günü Suriye Yüksek Müzakere Komisyonu’nu belirlemek amacıyla yapılacak toplantı için dün Riyad’da bir hazırlık toplantısı gerçekleştirildi.
Suriye Yüksek Müzakere Komisyonu sözcüsü Munzir Mahus, Şarku’l Avsat’a yaptığı açıklamada şunları kaydetti, “ 22-23 Kasım tarihleri arasında Riyad’da gerçekleştirilecek olan toplantıdan amaçlanan şeyin Suriye muhalefetini mümkün olan en üst düzeyde ve kuşatıcılıkta temsil edecek aynı zamanda müzakerelerde ağırlığı olacak bir komisyon oluşturmak.”

Komisyonun üye sayısı 150 olacak

Mahus yeni komisyonda öncekinden daha fazla temsilci olacağını söyledi. 114- 115 olan üye sayısı tahminlerine göre 150’ye ulaşacak. Heyete katılan her bir oluşumun kotası arttırılacak. Yeni oluşumun Suriye davasına hizmet edip etmeyeceğine ilişkin görüşünü dile getiren Sözcü, “İstediğimiz heyetin en geniş ve en iyi şekilde temsil kabiliyetine sahip olmasıdır” dedi. Mevcut heyetin istenen seviyede olmadığını söyleyen Mahus, değişikliklerden birinin Kahire ve Moskova platformlarına katılan temsilcilerin ayrıca daha önce heyette olmayan oluşum temsilcilerin de heyete katılması olduğunu vurguladı.