"And I have found both freedom and safety in my madness, the freedom of loneliness and the safety from being understood, for those who understand us enslave something in us. But let me not be too proud of my safety. Even a Thief in a jail is safe from another thief. "

Khalil Gibran (How I Became a Madman)

Lübnan Marunîleri / Yasin Atlıoğlu

NEWS AND ARTICLES / HABERLER VE MAKALELER

Thursday, December 06, 2012

Suriye’de dökmediğin gözyaşlarını anlat (Selcan Taşçı- Yeni Çağ)

Önce, 2000’li yılları Orta Doğu’yu menfaatleri doğrultusunda yeniden biçimlendirme operasyonuna ayıran ABD’nin bölgedeki “işbirlikçibaşı”larından Katar Emiri’nin finanse ettiği televizyonda “montaj” lanan görüntüleri kaynak gösterip yanı başımızda sanal bir “Esad cehennemi” yarattılar.

Sonra, katillerle kurbanların kimliklerini değiştirdiler; bir devlete karşı silahlı ayaklanma başlatan “terörist grupları”nı “Hür Suriye Ordusu”, görevi devleti bu tip tehditlere karşı korumak olan legal, meşru silahlı gücü; “Suriye ordusu”nu da “katiller sürüsü” ilan ettiler!

Dünyaya bağlanmanın parmaklarımızın ucunda olduğu gerçeği gözardı edip uluslararası ajansların haberlerine takla attırdılar!

Aylarca hemen her gün attıkları koca koca başlıklarla bir toplumu “Zalim” le, “Cellat”la, “Katil”le korkuttular.

Ve dün;

Tıp!

Suriye’de bir okulun bombalanması sonucu 29 çocuğun katledildiği günün hemen ertesinde “hiçbir şey olmamış” gibi suskundular!

Yeni Şafak, lütfedip “Esed can derdinde” manşetinin dibine not düşmüştü Şam’dan gelen acı haberi:
“Okula havan topuyla saldırı 30 ölü”

Kim saldırdı?

Katilin adı yok!

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=24991